ПРАВОВІ НЕДОЛІКИ ОБЛІКУ ЛІЗИНГОВИХ ОПЕРАЦІЙ В ЗАКОНОДАВСТВІ АЗЕРБАЙДЖАНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ЇХ ВИРІШЕННЯ
Main Article Content
Анотація
У статті розглядаються особливості лізингових операцій в Азербайджанській Республіці. Основна увага приділяється нормативно-правовим аспектам регулювання лізингових операцій. Зроблено спробу виявити існуючі недоліки, проаналізувати їх і на цій основі сформулювати пропозиції щодо їх усунення. У роботі використані нормативно-правові документи Азербайджанської Республіки та інших держав. У результаті дослідження виявлено особливості регулювання лізингових операцій, визначено перспективи розвитку цього напряму в Азербайджані.
Крім того, в статті розглядається історія впровадження договору лізингу в азербайджанське законодавство, а також деякі практичні аспекти його становлення. Проведено порівняльний аналіз чинного законодавства з попереднім, що регулює порядок укладення та виконання цього договору і розглядає його як особливий вид послуг. У статті також зазначається, що на практиці робилися помилкові спроби підігнати лізинг під кредитний договір, що не відповідає його правовій природі. У цьому питанні аналізується відповідна постанова Конституційного Суду Азербайджанської Республіки. У статті класифікуються форми договору лізингу та розкривається його зміст з посиланням на законодавство, юридичну літературу, а також судову практику.
У найближчі кілька років на ринку лізингу слід очікувати значного відновлювального зростання. У статті розглядаються основні недоліки законодавства, що регулює відносини у сфері лізингових відносин, та надаються пропозиції щодо їх усунення. Актуальність статті полягає в тому, що в найближчі роки ринок лізингу слід очікувати на значне відновлювальне зростання, для чого лізинговим компаніям та їх клієнтам необхідна державна підтримка не тільки в субсидуванні, а й в удосконаленні законодавчої бази.
Article Details
Розділ

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Як цитувати
Посилання
Baranovskyi, O. I. (2020). Regulation of functional and structural transformational processes in the financial sector. Financial and credit activity: problems of theory and practice, 1(32), 292-306.
Baranovskyi, О. І. (2018). Quality of the transformational processes in the financial sector of the national economy: vectors of the measurement. Financial and credit activity: problems of theory and practice, 3(26), 350-367.
Dolgushina, Yu.B. (2002). The concept of leasing Russian entrepreneurship. Rossiyskoe predprinimatelstvo, 3(12), 88-91.
Gazman, V.D. (1997). Leasing Theory, practice, comments. M.: Legal Culture.
Nechaev, A.S., Zakharov, S.V., Barykina, Y.N., Velm, M.V., & Kuznetsova, O.N. (2020). Forming methodologies to improving the efficiency of innovative companies based on leasing tools. Journal of Sustainable Finance & Investment, 12(2), 536-553 http://doi.org/10.1080/202020.1784681
Yang, E., Guevara-Ramirez, J. S., & Bisson, C. (2020). Finding evidence of green leasing in united states government-leased properties. Journal of Green Building, 15(1), 55-72p.
Zeynalov, Z.G. (2020). Innovation in leasing and leasing of innovation: a meta-analysis. Marketing and Management of Innovations, 4(16), 202-218. http://doi.org/10.21272/mmi
Zhang, Y., Yao, D., & Zhang, C. (2020). Bank loan versus financial lease: how do traditional and innovative approaches within the banking sector influence economic growth? A comparative analysis between the US and China. Applied Economics, Taylor & Francis
Journals, 52(40), 4366-4383. http://doi.org/10.1080/00036846.2020.1735617